Kasutamistingimused

Go Foto fotopanga eesmärk on pakkuda võimalust vaadelda ja kasutada erinevate sihtkohtade fotosid vastavalt valdkonnale. Lisaks anda võimalus vesimärgiga fotosid kasutada illustreerimaks erinevaid reisikirjeldusi. Fotopank on mõeldud kasutamiseks reisihuvilistele, reisikorraldajatele, pressile ja igale inimesele. Fotopanka haldab Go Traveli reisibüroo. Fotosid saab otsida kategooriate ja autorite lõikes. Registreerimata kasutaja – võib kõiki avaldatud fotosid vaadelda vesimärgiga esitluskoopia kujul, alla laadida vesimärgiga fotosid suuruses 320 x 240 pikslit ja 640 x 480 pikslit foto juures olevate linkide kaudu ning esitada hinnapäringut vajutades pildi juures olevale ostukorvi nupule. Registreeritud kasutaja – võib lisaks eelpool mainitule koostada erinevaid fotogaleriisid kogudes sinna pilte omale sobivate teemade kaupa. Lisaks on mugavam mitme pildi hinnapäringu puhul kasutada galerii funktsiooni. Fotode tellimine: Soovides kasutada fotosid ilma vesimärgita tuleb esitada hinnapäring. Iga foto alt leiate nupu ‘Küsi hinda’, mis avab akna vastavate andmetega – kirjutage väljadele oma nimi, kontaktandmed ja foto kasutuseesmärk, saatke hinnapäring teele ning pildipangast võetakse teiega esimesel võimalusel ühendust. Mitme pildi tellimisel on mugavam kasutada galerii funktsiooni – salvestage fotod galeriisse ning vajutage nuppu ‘Telli’. Pärast tellimuse kinnitamist saate administraatorilt vastava teate ning lingi pildifaili allalaadimiseks. Kasutuslitsentsi tellimisel tuleks jälgida ka foto detailinfos toodud märget kommertskasutuse kohta. Kõik pildid GoFoto pildipangas on autorikaitse objektid ning nende kasutamine ja levitamine ilma pildipanga kirjaliku loata on keelatud. Lisainformatsiooni litsentsitingimuste kohta saab aadressilt photo@gofoto.ee

Kuidas leida õige pilt?

GoFoto pildid on jaotatud kuude põhikategooriasse ning neist hargnevatesse alamkategooriatesse. Pärast põhikategooria valimist avaneb lehekülje vasakus servas ka vastavate lisakategooriate rippmenüü. Valinud õige kategooria, vajuta nupule ‘Otsi’. Lisaks kategooriate kaupa sirvimisele saab pildipangas teha ka märksõnadega lihtpäringuid. Märksõnadega saab kitsendada kategooriasisest otsingut, valides esmalt vastav(ad) kategooria(d) ning kirjutades märksõna väljale otsisõna. Kui aga otsida pelgalt märksõnaga, tuleks kategooriamenüüdest valida ‘KÕIK’. Lisavõimalusena saab otsingusse märkida ka sõnu, mida sisaldavad pildid päringust välja jäetakse – selleks tuleb vastav sõna kirjutada väljale ‘Ei sisalda sõnu’. Otsimeetoditega saate päringut vajadusel kitsendada või laiendada, valides vastavalt kas märksõna ‘Täpne fraas’ (vesi), ‘Osaline kattuvus’ (joogivesi), või ‘Sõna algus’ (vesipiip).

Kuidas pilte galeriisse lisada?

Pildipangas saab fotosid eelvaateks ning valikute tegemiseks galeriidesse salvestada. Galerii salvestamiseks tuleb end esmalt andmebaasi kasutajaks registreerida – alles seejärel saab galeriisid salvestada. Lehekülje paremast ülaservast leiate galerii menüü, kus uusi galeriisid salvestada, muuta või kustutada. Iga pildi all on aga nupp, mis salvestab pildi vastavasse galeriisse.